امروز: سه شنبه 28 خرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

تحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص

تحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص دسته: معماری
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

تحقیبق مدیریت ماشینهای راه‌سازی

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

تحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی

مقدمه

از زمان بشر اولیه تا كنون، انسان همواره سعی داشته تا با ابداع و به كار گرفتن آلات مكانیكی عوارض سطح زمین را به گونه‌ای تغییر دهد تا نیازهای او را رفع نماید.

وسایل ابتدایی كه توسط بشر اولیه در ساختن كلبه‌ها و سرپناه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت با گذشت زمان به ماشین‌آلات پیچیده و عظیمی تبدیل شده است كه در ساختمان شاهراه‌ها و آسمان‌خراشها به كار می‌رود. قسمت بزرگی از این ماشین‌آلات در عملیات خاكی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملیات خاكی عبارت از تغییر شكل و تغییر مكان مواد سطح زمین می‌باشد.

بدون تردید ماشین‌آلاتی كه در آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت از حیث ظرفیت و قدرت كاربردی با ماشین‌آلات امروزی قابل مقایسه نخواهند بود و مهندسین راه و ساختمان در تكامل و حتی ابداع ماشین‌آلات مزبور نقش قابل توجهی به عهده خواهند داشت.

امید است استفاده از روشهای صحیح برنامه‌ریزی، برآورد و فنون اجرا باعث بالا رفتن استاندارد كاربردی برای یك مهندس راه و ساختمان كه مسئولیت اداره ماشین‌آلات را به عهده دارد بشود.

البته برای اداره كارگاه علاوه بر مطالب فوق مهندس باید آشنا به فنون برنامه‌ریزی (CPM/PERT) و همچنین روشهای كنترل هزینه و اصول كلی مدیریت و غیره باشد تا بهترین نتیجه از عملیات عاید گردد. در این تحقیق سعی شده است تا با معرفی ماشین‌آلات راه‌سازی و توضیح نحوه عملكرد آنها گامی نو در جهت شناخت ماشین‌آلات راه‌سازی و استفاد بهینه از آن برداشته شود.

جرثقیلها

مقدمه

جرثقیل تشكیل شده از یك اتاق فرمان و یك تیر بلند مشبك (بوم Boom) و یك قلاب    (شكل2-2). جرثقیل‌ها  معمولاً برای بلند كردن اجسام سنگین، حركت دادن آنها چه به وسیله تیر مشبك فلزی و چه از طریق حركت جرثقیل و قرار دادن بار مربوطه در محل مربوطه به كار می‌روند. علاوه بر قلاب مذكور دردستگاه فوق، تعداد دستگاه‌های مخصوص دیگر وجود دارند كه به منظورهای مختلف به كار می‌روند (شكل 3-2). این دستگاه‌ها همه به انتهای تیر مشبك بلند جرثقیل وصل می‌شوند.

اجزاء اصلی یك جرثقیل در شكل 4-2 مشاهده می‌شود. گرچه تیر مشبك صفحه گردان اتاقك كنترل و ارابه جرثقیل از نوع هیدرولیكی موجود است ولی كابل متصل به قلاب كه برای بلند كردن اجسام به كار می‌رود هیدرولیكی نیست. یك جرثقیل كامیونی بزرگ (130 تنی) در شكل 5-2 نشان داده شده است.

ظرفیت

ظرفیت صحیح جرثقیل در درجه اول از روی شعاع آن تعیین می‌شود. شعاع عمل جرثقیل عبارت است از فاصله افقی بین مركز چرخش اتاق كنترل تا قلاب انتهای تیر مشبك. این فاصله تابع طول تیر مشبك و زاویه آن با سطح افق می‌باشد. سایر عواملی كه خاصیت تعیین كننده در ظرفیت جرثقیل دارند، عبارتند از: نوع زمین محل كار، وزن وزنه تعادل، نوع و اندازه كابل فلزی متصل به قلاب، وضعیت تیر مشبك نسبت به اتاق فرمان و وضعیت مكانیكی جرثقیل.

كارخانه‌های سازنده معمولاً جدول مخصوصی تهیه می‌كنند كه ظرفیت جرثقیل در شرایط مختلف از روی آنها تعیین می‌شود. شاخص‌های الكترونیكی بارسنجی وجود دارند كه در هر لحظه بار حقیقی تیر جرثقیل را مشخص كرده و در صورتی كه این بار به حد ظرفیت تیر نزدیك شود اخطار می‌كنند. با این‌همه لازم است طبقه‌بندی جرثقیل‌ها از روی ظرفیت آنها و واژه بار واژگونی تشریح گردد.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص , دانلود مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص , دانلود تحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص , دانلود تحقیق در مورد مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 ص , مدیریت ماشینهای راه‌سازی , دانلود مدیریت ماشینهای راه‌سازی , دانلود تحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی , دانلود تحقیق در مورد مدیریت ماشینهای راه‌سازی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر